info@baharbaft.com 021-55442482
یکشنبه, 12 آذر 1402
00: 00: 00

slide 2

اخبار پارچه های بیمارستانی

در روند تولید لباس بیمارستانی علاوه بر استفاده از پارچه های بیمارستانی، رنگی که برای لباس بیمارستانی استفاده می شود بسیار مهم میباشد چرا که هر رنگ ویژگی های مخصوص به خود دارد و حس خاصی را در افراد بوجود می آورد برای آشنایی بیشتر با تاثیر رنگ بر خلق و خوی افراد می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.
اگر بخواهیم رنگ های مورد استفاده برای پارچه ها از لحاظ گرم و سرد بودن دسته بندی نماییم :
رنگ هایی مانند قرمز،زرد،نارنجی،صورتی،قهوه ای و شرابی از جمله رنگ های گرم میباشند و دلیل آن هم نزدیک بودن طول موج نور فرمز به اشعه ماوراءالبنفش که عامل انتقال گرما می باشد، است. از ویژگی های این دسته از رنگ ها می توان به گرم و مهیج بودن آن اشاره نمود و همین ویژگی به سرعتر انجام دادن کار منجر می شود و همین توجه چشمها را به خود جلب می نماید. 
رنگ های سرد از طیف سبز تا بنفش بوده و رنگ هایی مانند آبی و خاکستری را شامل می شود. این دسته از رنگ ها دقیقا مقابل رنگ های گرم قرار دارند و منجر به کند شدن فعالیت بدن می شود و به همین دلیل می توان برای آرامش روانی هر چه بیشتر بیماران، پارچه های بیمارستانی را از این رنگ ها انتخاب نمود . رنگ های گرم به تنهایی حس بیودگی را ایجاد می کنند اما مخلوط آبی و سبز احساس پاکیزگی و جذاب بودن را به همراه خواهد داشت.
در دسته بندی دیگری از رنگ ها که می توان برای پارچه های بیمارستانی از آن ها استفاده نمود :
  • رنگی به فرد شخصیت ملایمی می دهد، می توان رنگ های روشنی ک هلطیف هستند نام برد.
  • رنگ های تیره برخلاف رنگ های روشن به فرد پوشیده حس بزرگی و قدرت را انتقال میدهد و بر همین راستا می توان گفت برای پردان مناسب ترین رنگ می باشد و استفاده از رنگ های مانند قرمز تیره، ارغوانی تیره،سبز تیره،آبی تیره به کالاهای مخلفت به منظور تایید بیشتر از رنگ های دیگر به کار می رود.

رنگ های ترکیبی برای پارچه های بیمارستانی آن ها ر ااز یکنواختی خارج می کند و مخصوصا استفاده از رنگ قرمز حس تهاجمی ایجاد کرده و استفاده از  رنگ های دیگری مانند زرد، نارنجی ،آبی پررنگ و ... در کنار قرمز توجه همه را به خود جلب می نماید و برای پارچه های بمیارستانی می توان از ترکیبهای آرام استفاده نمود، این دسته از رنگ ها دقیقا نقطه مقابل ترکیب های تهاجمی میباشند و فرد را رایتگو و منصف نشان می دهد و می توان رنگ های سرد مثل آبی و سبز و فیروزه ای و ارغوانی و سایه ای از صورتی و آبی کمرنگ را نام برد. از مهم ترین ویژگی این رنگ ها می توان عدم خسته کردن چشم و تکراری به نظر رسیدن رنگ می شود.

پارچه های بیمارستانی،تولید لباس بیمارستانی،تنظیف بیمارستانی،پارچه تنظیف،پارچه متقال،دستمال آشپزخانه،برزنت،قیمت پارچه تنظیف

هر رنگ جدا از این که در کدام دسته قرار میگیرد ویژگی متفاوتی دارد و برای انتخاب رنگ پارچه های بیمارستانی دانستن ویژگی هر رنگ بسیار مهم میباشد :

▪ رنگ قرمز : پرشور ، رنگ زبانههای آتش نگاه را به خود میکشاند و به گردش خون سرعت میبخشد ، اگر قرمز با سفید ترکیب شود رنگ صورتی به دست میآید که رنگ احساس و رنگ شعر است ، اگر قرمز را با مشکی مخلوط کنیم رنگ خرمایی اشرافی به دست میآید . 
▪ رنگ زرد : رنگ اخطار ، توجه و نیز شادمانی است . رنگ آفتاب و گل نرگس است . اما درخشندگی بیش از حد آن موجب خستگی میشود . اگر دیوار آپارتمانی را با زرد پررنگ بپوشانید ، فضایی بسیار سنگین به وجود میآید و اگر آن را روشن کنید ، روح بخش و صبحگونه است . 
▪ رنگ سبز : رنگ آرامش و روستا ، رنگ درختان و چمنزار است . سبز روشن بهار و باروری را تداعی میکند ، سبز پررنگ از هوش رفتگی و مالیخولیا را منتقل میکند . سبز سیر و نزدیک یشمی سکوت عمیق یک جنگل پرازکاج را به یاد میآورد .
▪ رنگ آبی : رنگ آسمان و دریاست و مانند سبز آرامبخش است . آبی قدرتمند است و بعد از قرمز قرار دارد . آبی روشن ، جوان و پرانرژی و برای تجسم ورزش مناسب است . آبی سیر نشانه وقار و تمول است . همچنین آبی رنگ نظافت و پاکیزگی است . 
▪ رنگ بنفش : رنگ دل فریبی است و از دیرباز رنگ ملکهها بوده است . بنفش در طبیعت کمیاب است . 
▪ رنگ قهوهای : مانند خاک غنی و بارور است و افسردگی رنگهای پاییزی را منتقل میکند . قهوهای روشن ، خرمایی ، بژ به وسایل حالتی روستایی و چوب گونه میدهد و قهوهای سیر به کار نمایش محصولات چرمی میآید . رنگ قهوهای بسیار متنوع و کاربرد وسیعی دارد . 
▪ رنگ سفید : سمبل پاکی – پاک دامنی – بیگناهی و صلح است . نشانهای برای مراکز سرویس بهداشتی یا بیمارستانی و زمستان است . سفید رنگی است دوگانه : میتواند رنگ یک سرویس چینی بسیار گران قیمت باشد یا میتواندن رنگ ظروف یک بار مصرف . 
▪ رنگ سیاه : رنگ شب و عزا است و به جادو و شیطان منتسب میشود . ظاهر وزین رنگ سیاه آن را بین سیاستمداران و هنرپیشهها محبوب کرده . این رنگ همچنین با ثروت و زیبایی نیز مرتبط است مثلاً اشیاء خانگی کاملاً سیاه ، اشرافیتر به نظر میرسد .